Maj 25, 2020 1:15 pm

BEZPIECZNY POWRÓT DO BIURA. Psychologiczne aspekty budowania kultury bezpieczeństwa w firmie.

Już 28 maja (w czwartek) o godzinie 14.00 zapraszamy na V-Meeting: POWRÓT DO BIURA. PSYCHOLOGICZNE ASPEKTY BUDOWANIA KULTURY BEZPIECZEŃSTWA W FIRMIE. V-MEETING DLA SPECJALISTÓW HR i BHP. Tym razem podpowiemy, na co warto zwrócić uwagę oraz jak mądrze wdrażać i egzekwować wdrażane przez firmę zasady, w obszarze bezpiecznego powrotu do biura. Będziemy mówić o tym dlaczego w komunikacji lepiej mówić o „dystansie fizycznym” niż o „dystansie społecznym”. Powiemy o roli liderów w całym procesie wprowadzania zmian. Okazuje się po raz kolejny, że sytuacja z COVID-19 jest sprawdzaniem jakości stylu przywództwa. Jeśli liderzy w twojej firmie potrafią budować atmosferę współpracy, wprowadzanie nowych zasad przejdzie bardziej bezproblemowo. Jakie zachowania menedżerskie są obecnie pożądane?

// Umiejętność dawania poczucia „wszyscy jesteśmy w tej sytuacji razem”. Bez tego istnieje ryzyko, że pracownicy przyjmą zasadę: „każdy dla siebie”, „dbam o swój komfort”.
// Podkreślanie zbiorowej, zespołowej skuteczności.
// Traktowanie ludzi z szacunkiem.
// Komunikowanie, że ufa się ludziom i że zrobią to, co im się powiedziało. Grożenie sankcjami jako sposób na powstrzymanie niepożądanych zachowań często daje odwrotny skutek, bo pracownicy stają się nieufni i zmniejszają swoją gotowość do przestrzegania zasad.
// Dawanie dobrego przykładu – przestrzeganie przyjętych reguł, zasad przez kadrę menedżerską.

Ponadto powiemy:

// Na jakim etapie, pod względem postaw społeczno-psychologicznych, wobec pandemii jesteśmy ? I co to oznacza dla naszych organizacji?
// Co zmienia w funkcjonowaniu pracowników i liderów rzeczywistość 1.5 metra? Jak bezpiecznie zorganizować powrót do biura i w nim pracować?
// Jak wdrażać i komunikować nowe, niekiedy bardzo restrykcyjne zasady, aby były przestrzegane?
// Co jeszcze warto brać pod uwagę przygotowując się do kreowania i konstytuowania firmowego new normal?

Zarezerwuj sobie miejsce już teraz! Link do rejestracji znajduje się TUTAJ.