Sierpień 2, 2019 1:35 pm

Międzypokoleniowy transfer wiedzy i umiejętności w Personelu & Zarządzanie

W najnowszym wydaniu specjalnym PROGRAMY ROZWOJOWE DLA FIRM Personelu & Zarządzanie znajdziecie nasz artykuł „Międzypokoleniowy transfer wiedzy i umiejętności – Czyli o łączeniu potrzeb rozwojowych pracowników z różnych generacji”, którego autorkami są: Patrycja Woszczyk i Justyna Wiktorowicz.

Autorki piszą:

„Na emeryturę odchodzą przedstawiciele pokolenia baby boomers – wyżu demograficznego z lat 50. XX wieku, a wraz z nimi bardzo często tracona jest cenna wiedza. Dotyczy to szczególnie branż wiedzo-chłonnych, takich jak przemysł farmaceutyczny, energetyczne, lotniczy, zbrojeniowy, opieka zdrowotna. Pracodawcy niestety często nie doceniają tej wiedzy skumulowanej kadry 55+ (tracąc niejednokrotnie know-how nie do odtworzenia), jednocześnie doświadczając luki kompetencyjnej u młodych pracowników. W jaki sposób zadbać o transfer wiedzy między pracownikami, na jakie elementy w procesach rozwojowych warto kłaść nacisk, żeby nie tracić tzw. wiedzy cichej?”

Zaciekawieni? … zajrzyjcie do najnowszego Personelu & Zarządzanie.

Podwaliną do napisana artykułu są wyniki naszych badań opisane w Raporcie AGEPower, do którego lektury również zapraszamy. Być może odkryjecie w nim istotne wskazówki dla Waszej pracy i organizacji.

Tags: , , , , , , , , ,