Sierpień 2, 2018 7:42 pm

Personel Plus z naszym artykułem eksperckim

W sierpniowym numerze miesięcznika Personel Plus (wyd. Wolters Kluwer) ukazał się artykuł „Multitasking to mit?” autorstwa Małgorzaty Czerneckiej. Artykuł przedstawia najważniejsze wątki z naszego najnowszego raportu Mental Master.

Badanie Praca, Moc, Energia w polskich firmach (podsumowane w raporcie Mental Master) pokazuje, że pracownicy mają przerywane zadania średnio 8 razy na godzinę, co oznacza, że są rozpraszani niemal co 8 minut. Ludzki mózg do pełnego skupienia uwagi potrzebuje około 15 minut, okazuje się więc, że pracownicy są zazwyczaj w stanie „trwałej niepełnej uwagi” – nie potrafią myśleć koncepcyjnie, nie są innowacyjni ani kreatywni. A przecież wiele firm stawia na innowacyjność i to na niej buduje swoją przewagę konkurencyjną na rynku.

W jaki sposób walczyć z rozproszeniem? Jak wspierać efektywność w pracy umysłowej? Co mogą zrobić firmy, a  co sami pracownicy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w artykule! Podajemy też kilka praktycznych wskazówek – jakie proste usprawnienia mogą wpłynąć na energię mentalną pracowników i tym samym na ich efektywność.

Zapraszamy do lektury całego numeru miesięcznika Personel Plus!